Filozofia Karamby wiąże się z dopasowaniem roweru. Nie tworzymy tu seryjnych modeli pasujących do każdego.

Chcielibyśmy aby każdy kto nas odwiedzi i zapragnie abyśmy zrobili dla niego rower wiedział czego oczekuje lub potrafił powiedzieć nam czego chciałby od nowej maszyny- my zajmiemy się reszta.

My dzięki możliwościom fittingowym i wywiadowi będziemy w stanie zaprojektować idealny rower do potrzeb.

Byłoby fajnie poznać indywidualne preferencje i to według nich budować rower. Dotyczy to wszystkiego z tym związanego: od budowy ciała zaczynając, a kończąc na szczegółach dotyczących drobnych detali w geometrii ramy i widelca.

Dlaczego tak?? Chcielibyśmy żeby każdy rower wyprodukowany przez nas dla Ciebie był idealnie zbalansowany. Mam tu na myśli wykonanie wstępnego fittingu i pomiarów oraz wspólne podjecie decyzji co i jak będzie wyglądało.Pod uwagę będziemy brali wszystkie dysfunkcje i wady postawy oraz to do czego rower ma służyć.

Odpowiednim balansem nazwałbym rozmieszczenie ciała w taki sposób, aby zbyt wiele masy ciała nie było przeniesionej na kierownice i przednie kolo, a co za tym idzie złym sterowaniem roweru. Nie zbyt jej wiele z kolei spowoduje wychylenie się w tył i brak połączenia z rowerem w całość.

Patrząc na bike fitting i dopasowanie nie możemy pominąć tak ważnych elementów jak punkty kontaktowe jakimi dla nas jest: Siodło, Pedała i Kierownica. Reszta jest niezapisana kartka, którą my stworzymy dla Ciebie.

Często patrząc na seryjny rower widzimy ze jest piękny, ale przyglądając się bliżej widzimy ze to nie to. Zbyt długi mostek, Za mało wysuniętej sztycy. Rower nie pasujący do jeźdzca.

W KARAMBABIKES  chcemy, aby wszystko było idealne i dopasowane indywidualnie do każdego jakże innego ciała.