Myśl o robieniu ram siedziała w głowie od dzieciaka. Pierwszy raz usłyszałem o pomyśle zrobienia ramy od swojego taty mając kilkanaście lat. Temat wygasł po sprawdzeniu dostępności rur. Powracał wielokrotnie ale zawsze największym „ale” był dostęp do materiałów. W roku 2012 po powrocie Sebastiana z Irlandii wizja ram i customowych rowerów coraz bardziej nabierała sensu.

Gdy bike fitting stawał się coraz bardziej popularny wśród kolarzy amatorów rowery robione na miarę nabrały tak dużego rozpędu ze w USA marek robiących customy jest setki.

Dopasowanie roweru dla każdego jakże „innego” ciała jest tym bardziej trudne patrząc na seryjniaki. Indywidualne preferencje i bike fitting pozwalają dziś stworzyć niepowtarzalny rower o idealnej charakterystyce, balansie i dopasowaniu do ridera:)

Początek roku 2014 to już solidna praca nad stołem do robienia ram i wizja tego jak to ma wyglądać. Finalnie KARAMBA bikes to 3 osoby. Każda z nas zajmuje się tu czymś innym. Wszystkie ramy robione są u nas w Rzeszowie na południu Polski z wykorzystaniem najlepszych rur od włoskiego columbusa, True Temper, Reynolds  oraz doborem ich do indywidualnych potrzeb każdego.