Bartek prosząc nas o ramę i widelec miał wiele rzeczy już w głowie. Od wielu lat porusza się na rowerach, które nie maja przerzutek tak i tym razem padło na wersje racowego przełaja w wersji single speed. Geometria miała być typowo sportowa i rower wbrew współczesnym trendom miał mieć hamulce cantilever.

Bartek jest typowym przykładem osoby, której ciezko dobrac seryjny rower. Jego ciało czesto wypada pomiedzy rozmiarami. Ma tez swoje upodobania co czesto czynią bardzo trudne dobranie roweru z katalogu. Z tad też dotrał do nas aby pomóc mu w budowie wymarzonego roweru.

Zaczelismy od okreslenia priorytetów i padło wiele pytań odnośnie tego co chciałby mieć w swoim „dream biku”. Zintegrowany masz z ruchomą nakładka pomalowan pod kolor bardzo fajnie spasował sie z rama. Krótki tylny trójkat 415mm i pomieszczenie opony do 35c też zostało spełnione. Widelec jakiego Bartek chciał urzyc to taperowany 3T Rigida pod hamulce canti. DLatego tu zastosowalismy głowke ramy od Columbusa w rozmiarze 44 i zostosowaliśmy stery Chris Kinga inset 8, które idealnie spasowały sie z całoscią. Kąty głowki i podsiodłówki to 72,5 oraz 73,5. Górna rura jest dośc długa bo ma 560mm, ale z mostkeim o długosci 90mm daje komfort. Klasyczny Columbus ZONA pasuje tu idealnie. Z krótkim trójkatem i taka geometria rower rower jak powiedział nam Bartek skreca genialnie i extra sie prowadzi.

Zobaczcie jak wyszedł w końcowej wersji i kolorze granatowo czerwonym.

P.S. Nie róbcie tego co Bartek bez kasku :)